Grupy parafialne

Apostolat Margaretka 

 

 

Apostolat MARGARETKA jest wspólnotą osób świeckich, które świadome licznych zagrożeń kapłaństwa we współczesnym świecie pragną nieść modlitewną pomoc Kościołowi.


Apostolat powstał z inicjatywy pewnej pani profesor z Kanady, która będąc w Medziugorje, zrozumiała sens i konieczność modlitwy za kapłanów. Zainicjowała Apostolat, który w całej Ameryce tworzył wieczerniki modlitwy w tej intencji. Apostolat ten nazwała 'Margaretką', od nazwy kwiatu.

W centrum symbolicznego kwiatka wpisane jest nazwisko księdza, a wokół niego na siedmiu płatkach nazwiska osób, które przed Najświętszym Sakramentem składają przyrzeczenie wieczystej modlitwy. Przyrzekają, że przez całe życie w wybranym dniu tygodnia będą ofiarować swoje modlitwy za tego kapłana. Po raz pierwszy 'Margaretka' powstała w Medziugorje dla o. Jozo Zośko. W naszej parafii wierni objęli modlitwą 21 kapłanów.


Apostolat nie tylko codziennie modli się za kapłanów, ale także ofiaruje w ich intencjach msze św. z okazji rocznicy święceń kapłańskich i urodzin.