Aktualności

Msze św. kolędowe

W związku z nasileniem pandemii, w czasie spotkania Rady Duszpasterskiej uzgodniono, że także w tym roku odwiedziny duszpasterskie nie mogę się odbyć w tradycyjnej formie. Zapraszamy Parafian na Msze św., które będą sprawowane w Waszych intencjach. W kolejne dni okresu Bożego Narodzenia, zgromadzimy się na wieczornej Eucharystii, podczas której będziemy Was polecać Bogu. Po Mszy św. odmówimy modlitwę błogosławieństwa poszczególnych rodzin i poświęcimy przyniesioną przez Was wodę, którą potem pokropicie Wasze mieszkania. Rozdamy kredę, którą opiszecie drzwi Waszych mieszkań. Poniżej umieszczamy proponowane terminy Mszy św. dla mieszkańców poszczególnych ulic. Jeśli termin nie odpowiada, można przyjść w inny dzień. Zachęcamy do przyjęcia Bożego  błogosławieństwa w tej nadzwyczajnej formie.

 

 

Transmisje z kościoła w Rojcy

 

 

 

Msza św. - YouTube

 

 

Modlitwa wtorkowa w dolnym kościele - 

INTENCJE MSZALNE - 05.12 - 12.12.2021

 

Niedziela 5 grudnia 2021 r. – II NIEDZIELA ADWENTU

  7.00     Za + ks. Wiktora Soporę we wspomnienie urodzin.

  9.00     Do Bożej Opatrzności i MB Wniebowziętej z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o błogosławieństwo Boże, opiekę i zdrowie dla Gerdy Szefer z okazji 80 rocznicy urodzin. (TD)

10.30     Za ++ Helenę i Rudolfa Książek w 1 rocznicę śmierci.

12.00     Za + ojca Jana Gajek we wspomnienie urodzin.

16.00     Za ++ Pawła Iwaszkiewicz w rocznicę śmierci, Dorotę i Leokadię Iwaszkiewicz.

 

Poniedziałek 6 grudnia 2021 r.

  7.00     Dziękując Opatrzności Bożej i MB Wniebowziętej prosząc o błogosławieństwo i opiekę na dalsze lata życia z okazji 85 rocznicy urodzin Łucji Moś oraz o Bożą opiekę i potrzebne łaski dla całej rodziny. (TD)

18.00     Za ++ ojca Edmunda Stypa w kolejną rocznicę śmierci, matkę Helenę, męża Piotra Cieśla, szwagra Ernesta Arndt, ++ z rodzin Stypa, Kadłubek, Cieśla i Arndt.

 

Wtorek 7 grudnia 2021 r. – wspomnienie św. Ambrożego, bpa i doktora Kościoła

  7.00     Za + Edeltraudę Krawczyk – ofiarowana przez Wspólnotę Dorosłych.

18.00    I – Za + matkę Alicję Bujoczek.

             II – Za ++ brata Józefa w 1 rocznicę śmierci, rodziców, teściów, księdza Pawła, Martę, Dagmarę i Teresę.

 

Środa 8 grudnia 2021 r. – UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP

  7.00     Za + Helenę Jenszczok w 2 rocznicę śmierci.

16.30     Do Matki Bożej Niepokalanie Poczętej w intencji Wspólnoty Dzieci Maryi.

18.00    I – Za ++ Irenę i Henryka Zorzyckich.

             II – Za ++ Jana Mik w kolejną rocznicę śmierci jego żonę Różę, 2 córki Danutę i Krystynę, syna Bogdana oraz ++ z rodzin Mik i Kaleczyński.

 

Czwartek 9 grudnia 2021 r.

  7.00    I – Za + Edeltraudę Krawczyk – ofiarowana przez pracowników parafii.

             II – Za + Edeltraudę Krawczyk – ofiarowana przez członków Żywego Różańca i Apostolat Margaretka.

17.00     Za + córkę Zosię we wspomnienie urodzin oraz ++ Agnieszkę i Augustyna.

 

Piątek 10 grudnia 2021 r.

  7.00     Za + Edeltraudę Krawczyk – ofiarowana przez parafian.

18.00    I – Za ++ Andrzeja Pietryga, Beatę Syguda, Marię Tyczka, Henryka Wituckiego i Mateusza Rupik w 30 dni po śmierci,  Andrzeja Pietrygę – ofiarowana przez sąsiadów z ul. Artura 6 oraz ++ Mirosława Wilk i jego żonę Barbarę.

             II – Za + Mieczysława Sikorę w 1 rocznicę śmierci.

 

Sobota 11 grudnia 2021 r.

  7.00    I – Za ++ Edwarda i Weronikę Czarkowską w 1 rocznicę śmierci.

             II – Za + Edeltraudę Krawczyk – ofiarowana przez parafian.

17.00     Do Boga Ojca przez wstawiennictwo Matki Najświętszej i Aniołów Stróżów w intencji nowo ochrzczonych dzieci ich rodziców i chrzestnych.

 

Niedziela 12 grudnia 2021 r. – III NIEDZIELA ADWENTU – GAUDETE

  7.00     Za + męża Stefana w kolejną rocznicę śmierci.

  9.00     Za + Zdzisława Prączak w 10 rocznicę śmierci.

10.30     W intencji Parafian w 28 rocznicę poświęcenia Kościoła.

12.00     Za + Joachima Mol w 1 rocznicę śmierci.

16.00     Za ++ Trautę Krawczyk i Gizelę Gałęziok – ofiarowana przez koleżanki z klasy.

OGŁOSZENIA duszpasterskie - 2 niedziela adwentu - 05.12.2021

  

Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii.

Przy wyjściu zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

 

 • Bóg zapłać za złożone ofiary.
 • Nabożeństwo o godz. 15.00.
 • Zapraszamy dzieci i dorosłych na Roraty wieczorem, w sobotę o 7.00. 

Wtorek

 • Wspomnienie św. Ambrożego, bpa i doktora Kościoła.
 • Po Mszy św. wieczornej w dolnym kościele modlitwa Wspólnoty Dorosłych. 

Środa

 • Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o 7.00, 16.30 i 18.00.
 • Nowenna do MB Nieustającej po Mszy św. porannej.
 • Msza św. w intencji wspólnoty Dzieci Maryi o 16.30. 

Czwartek

 • Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. 

Piątek

 • Nauka przed chrztem ok. 19.00 w salce obok zakrystii. 

Sobota

Niedziela

 • Kolekta przeznaczona będzie na opłacenie rachunku za ogrzewanie kościoła.
 • Obchodzimy 28 rocznicę poświęcenia Kościoła. Msza św. intencji Parafian o 10.30. Z okazji tej uroczystości, dzieci Maryi i ministranci będą rozprowadzać domowe wypieki. Ofiary przeznaczone będą na wyjazd tych grup.
 • 8 grudnia kończy się rok św. Józefa; prośmy nadal patrona naszych rodzin o miłość i jedność w naszych rodzinach.
 • Do następnej niedzieli w przedsionku kościoła będzie można składać żywność i inne trwałe produkty na paczki świąteczne dla rodzin w trudnej sytuacji materialnej. Jest tam także skarbonka do składania ofiar na ten cel.
 • Odwiedziny chorych przed Świętami w sobotę 18 grudnia.
 • W Gościu Niedzielnym: o naszej relacji z Bogiem jako Ojcem, o niezwykłym świętym z pustyni oraz o potrzebie ewangelizacji dzisiaj.

Wiadomości z Archidiecezji

 

KOMUNIKAT METROPOLITY KATOWICKIEGO PO WIZYCIE AD LIMINA APOSTOLORUM

Drodzy Diecezjanie!

 1. Krótko przed wizytą ad limina apostolorum w Watykanie, która odbyła się w dniach 25–29 października br., prosiłem Was o modlitewne wsparcie, zwłaszcza w ramach modlitwy różańcowej. Teraz, po powrocie z Wiecznego Miasta wraz z Biskupami Pomocniczymi serdecznie dziękuję za dar modlitwy i duchowe towarzyszenie. Przekazuję przy tym garść informacji o pobycie w Rzymie, który rozpoczęliśmy odprawieniem Mszy św. przy grobie św. Piotra. W tym szczególnym dla chrześcijan miejscu, w homilii, powiedziałem między innymi: „Eucharystia w bliskości grobu Apostoła, od którego rozpoczęło się wyznanie wiary Kościoła i droga ludu Bożego przez dzieje, wreszcie słowo i błogosławieństwo biskupa Rzymu, których oczekujemy, niech nas umocnią w eklezjalnym posłannictwie: na drodze odnowy i nawrócenia osobistego i duszpasterskiego, w dialogu ze światem, w służbie człowiekowi przez komunię, uczestnictwo i misję ku Kościołowi – Wspólnocie”.
 2. W centrum poszczególnych dni wizyty „do progów Apostołów” były celebracje Eucharystii w rzymskich bazylikach i przy grobie św. Jana Pawła II. Wypełniały je również – zgodnie z przyjętym planem – spotkania w watykańskich urzędach, które wspomagają Ojca świętego w pełnieniu Jego uniwersalnej misji w Kościele Powszechnym i dla całej ludzkiej rodziny. Wyjątkowy charakter miało spotkanie z Następcą św. Piotra, papieżem Franciszkiem. Grupie biskupów z metropolii katowickiej i krakowskiej poświęcił on wiele czasu na braterską rozmowę, która dotyczyła między innymi rozpoczętego synodu o synodalności Kościoła, a także wyzwań pracy duszpasterskiej Kościoła w Polsce. Ojciec święty zachęcił nas do dalszej, wytrwałej służby w głoszeniu Ewangelii i ufności Bożej Opatrzności. Kiedy – zgodnie z przyjętym protokołem – przedstawiłem się papieżowi Franciszkowi i wypowiedziałem słowo „Katowice”, Ojciec święty natychmiast wspomniał, że czeka nas beatyfikacja młodego kapłana, który w służbie bliźnim oddal swoje życie. Wykorzystałem ten moment na podziękowanie Papieżowi, zarówno za uznanie męczeństwa ks. Jana Franciszka Machy, jak i za wyznaczenie daty Jego beatyfikacji oraz ustanowienie swego delegata na uroczystość beatyfikacyjną. Będzie nim prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. Kończąc tę krótką relację o wizycie w Rzymie chcę podkreślić, że nasza serdeczna więź ze Stolicą Apostolską i papieżem Franciszkiem jeszcze bardziej się umocniła. Ojciec święty wspiera nas modlitwą i nam błogosławi.
 3. Bracia i Siostry!Zgodnie z zapowiedziami, już w sobotę 20 listopada br. o godz. 10-tej w katowickiej katedrze będziemy – jako wspólnota Kościoła archidiecezji katowickiej – świadkami beatyfikacji Sługi Bożego ks. Jana Franciszka Machy. Raz jeszcze zachęcam Was do duchowego przygotowania się do tej uroczystości poprzez bliższe poznanie postaci śląskiego męczennika, chociażby dzięki specjalnemu dodatkowi dołączonemu do „Gościa Niedzielnego” pod tytułem: „Wielki dzień księdza Jana”. Bezpośrednio przed beatyfikacją ukaże się również „Gość Extra” w całości poświęcony ks. Janowi Macha. Zapraszam Was do włączenia się w trwającą nowennę oraz do zaplanowania udziału w beatyfikacji. Duchowa jedność z uczestnikami uroczystości beatyfikacyjnej umożliwią nam transmisje: telewizyjna, radiowa i internetowa.

          Wszystkim zgromadzonym na niedzielnej Eucharystii i Waszym parafialnym wspólnotom z serca błogosławię: w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.

 

 

Szczęść Boże!

† Wiktor Skworc

Arcybiskup

Metropolita Katowicki

 

 

 

 

SĄD METROPOLITALNY W KATOWICACH

serdecznie zaprasza na bezpłatne porady prawne,

w zakresie prawa kanonicznego

w środy 10.00-12.00 oraz 13.00-15.00 oraz soboty 9.30-12.30.

 

Dla dzieci

Dla dzieci

 

 

 

 

 

 

 

 Aplikacja Biblii dla Dzieci jest teraz po polsku!

Teraz po raz pierwszy, możecie doświadczać Aplikacji Biblii dla Dzieci po polsku. Chcemy, aby jak najwięcej dzieci miało okazję do zakochania się w Słowie Bożym w języku najbliższym ich sercu. Stworzona we współpracy z OneHope, Aplikacja Biblii dla Dzieci jest najnowszą aplikacją YouVersion. Zaprojektowana, aby umożliwić dzieciom samodzielne pełne zachwytu doświadczanie Biblii, Aplikacja Biblii dla Dzieci został już zainstalowana na ponad 13 milionach urządzeń Apple, Android i Kindle. Aplikacja jest zawsze całkowicie darmowa. Teraz dzieci z całego świata cieszą się Aplikacją Biblii dla Dzieci

 

Dla bierzmowańców

 

 

 

 

Facebook

Parafia Wniebowzięcia NMP w Rojcy na:
      

 

Prognoza pogody

strona:
1